Ako si vytvoriť svoj vlastný web

V minulosti bolo navrhovanie a konštruovanie webových stránok niečo ako čierne umenie, ktoré praktizovali informatici, ktorí rozumeli podivnému jazyku nazývanému HTML . Dnes je situácia trochu iná, trh pre tvorcov webových stránok je otvorený .

Existuje teda veľa možností, pokiaľ ide o vytváranie a navrhovanie vašich vlastných webových stránok, a výber, ktorý urobíte, závisí do veľkej miery od toho, akú veľkú kontrolu nad základným kódom vášho webu chcete mať, a do akej miery ho chcete prispôsobiť. .

Mnoho služieb vám úplne bráni v písaní jedného riadku kódu, iné ponúkajú hybridný prístup. Alebo, ak chcete a ovládate programovanie, môžete zaseknúť v praktickejšom prístupe. Prejdime si všetky vaše možnosti podrobnejšie.

Hostované služby

Jedným z najpopulárnejších spôsobov vytvárania webových stránok je použitie webových hostiteľských služieb. Ak chcete použiť túto metódu návrhu webových stránok, potrebujete iba obľúbený prehliadač a pripojenie k sieti, pretože všetky dizajnérske práce sa vykonávajú online. Medzi najobľúbenejšie služby patrí:

Vďaka všetkým týmto službám je vývoj webových stránok záležitosťou point-and-click so všetkými hlavnými komponentmi stránky, ktoré sú k dispozícii v ponukách alebo ako prvky, ktoré jednoducho presuniete myšou na miesto.

Web môžete často nastaviť tak, že vyplníte formulár s informáciami, ktoré sa potom vyplnia na vašom webe. To znamená, že dizajn webových stránok je pri využívaní týchto služieb rýchly a efektívny.

Upozorňujeme však, že prakticky všetci z týchto tvorcov webových stránok ponúkajú rôzne plány, ktorých ceny sú odlišné. Lacnejší (a niekedy dokonca bezplatný) plán bude fungovať pre ľudí, ktorí hľadajú jednoduchý osobný web alebo online portfólio.

Ak však chcete niečo zložité, pravdepodobne si budete musieť predplatiť drahšie plány po dôkladnom preštudovaní funkcií, ktoré ponúkajú. Ako všeobecné pravidlo vám odporúčame, aby ste začali s najlacnejším plánom a potom inovovali podľa svojich požiadaviek.

Systémy na správu obsahu

Ak už blog máte, je pravdepodobné, že použijete WordPress . Táto aplikácia sa stala synonymom pre blogovanie, ale WordPress je tiež skvelá aplikácia na vytváranie plne funkčných webových stránok.

Ak chcete WordPress používať ako program na tvorbu webových stránok, musíte si zvoliť tému, ktorá odráža druh webových stránok, ktoré chcete vytvárať. Na výber sú doslova tisíce tém. Mnohé z nich si môžete stiahnuť zo stránok WordPress a tiež od maloobchodných predajcov tém, ako sú Template Monster a Theme Forest .

Čo je potrebné zvážiť skôr, ako začnete s WordPress

Jedným z najsilnejších aspektov používania WordPressu pri navrhovaní vášho webu je okamžitá spätná väzba, ktorú dostanete. Používanú tému môžete zmeniť a pozrieť sa, ako to bude vyzerať na testovacej verzii vášho webu. Obsah je tiež možné vyvíjať a naplánovať tak, aby bol zverejnený v priebehu času, aby váš web vyzeral sviežo. Je dôležité si uvedomiť, že WordPress zostavuje stránky, ktoré ste vytvorili pre svoj web, z databázy komponentov. Rovnako ako v prípade obrázkov, videí a podobne, ktoré môžete mať na svojom blogu, aj pri použití WordPressu pre webové stránky platí rovnaký princíp pre všetky prvky stránky uložené v databáze, ktorú budete musieť hosťovať.

Keď vyvíjate nový web pomocou WordPressu ako CMS, musíte si uvedomiť niekoľko dôležitých vecí, medzi ktoré patrí:

1. Vývojári WordPress neustále inovujú, čo môže znamenať, že pri aktualizácii verzie WordPress, ktorú používate, môžu niektoré widgety alebo doplnky prestať fungovať.

2. Hostenie databázy, ktorá poháňa novú webovú stránku, musí byť spoľahlivé a spoľahlivé. Ak staviate web pre svoje podnikanie, zvážte dedikovaný server, aby ste zabezpečili minimalizáciu rušenia a prestojov.

3. Keď vaša firma uvažuje o možnostiach zálohovania dát, nezabudnite na svoj web. WordPress môže byť tiež vašou platformou na blogovanie, ale ak sa používa ako hlavný webový systém vášho podniku, zálohovanie súborov WordPress je nevyhnutné.

4. Vždy otestujte novú tému na testovacej verzii svojho webu. Nové témy nemusia mať zástupné symboly pre obsah, ktorý sa momentálne zobrazuje na vašom webe. Na to, aby nová téma fungovala tak, ako očakávate, bude možno potrebné vylepšiť kód PHP, pomocou ktorého je každá stránka konštruovaná.

5. Používanie WordPressu ako CMS môže znamenať, že viacerí používatelia môžu ľahko aktualizovať obsah na vašom webe. Zaistite, aby mala vaša firma v súvislosti s týmito aktualizáciami jasnú politiku, aby ste sa vyhli problémom so zabezpečením.

6. Užívateľské rozhranie je kľúčovou silou platformy WordPress. Schopnosť zmeniť stránku jednoduchým kliknutím na niekoľko tlačidiel alebo výberom správnej možnosti robí z WordPress vynikajúci CMS hlavne pre menšie podniky.

7. Existujú ďalšie dostupné CMS. Vyskúšajte náš výber najlepších systémov na správu obsahu .

Sila WordPress

Sila používania WordPressu ako CMS je schopnosť rozšíriť a rozšíriť systém tak, aby poskytoval presne webovú stránku, ktorú vy alebo vaše obchodné potreby potrebujete. Vďaka použitiu ako CMS WordPress priťahoval záujem vývojárov, ktorí vytvorili doplnky na rozšírenie možností CMS WordPress.

Počet zásuvných modulov, ktoré sú teraz k dispozícii, sa môže zdať ohromujúci. Najlepším spôsobom, ako sa priblížiť k výberu doplnku, je mať jasný cieľ návrhu pre každú stránku. Keď viete, čo musí každá stránka vášho webu obsahovať, môžete vyhľadať ten najvhodnejší doplnok. Nástroje ako Visual Composer vám umožňujú prebrať základnú stránku na vašom webe a vytvárať jedinečný obsah bez potreby znalosti programovacích jazykov alebo návrhárskych schopností.

WordPress samozrejme nie je jediný dostupný CMS. Na vytvorenie svojej webovej stránky môžete tiež použiť Joomla alebo Drupal . Pretože ich možno nainštalovať zadarmo, môžete tieto služby otestovať a na vlastnej koži zistiť, či majú funkcie, ktoré hľadáte.

Osobné webové stránky

Na rozdiel od podnikovej webovej stránky môže byť osobnou stránkou rozšírený online životopis alebo iba miesto, kde vás môžu priatelia a kolegovia nájsť online. Medzi najkomplexnejšie služby pri vytváraní osobných webových stránok / značiek patria:

  1. About.me
  2. BrandYourself
  3. VisualCV

Ak ste si ešte nenárokovali svoju časť webu, mali by ste sa čo najskôr pokúsiť zaregistrovať svoje meno ako doménu. Váš poskytovateľ internetových služieb môže ponúkať službu registrácie domény. Je to nevyhnutné, pretože keď bude sieť zverejnená, budete potrebovať doménu, ktorá bude odkazovať na váš web.

Použiteľnosť a dizajn

Bez ohľadu na to, ako si zostavíte svoju webovú stránku, musí byť nakoniec atraktívna, pútavá a intuitívne použiteľná. Ak zmiasť svojich návštevníkov alebo ich frustrovať nadštandardným dizajnom, jednoducho kliknú na inú stránku. Za posledné desaťročie sa objavilo niekoľko základných princípov, ktoré môžete použiť pri navrhovaní webových stránok pre seba alebo svoje podnikanie:

1. Nekomplikujte príliš svoj dizajn. Svojich návštevníkov nikdy nezamieňajte a frustrujte zbytočnými dizajnovými prvkami.

2. Blikajúce bannery a iné animácie používajte minimálne – tj. Iba na upozornenie na krátkodobé špeciálne ponuky alebo jednorazový predaj.

3. Na každej stránke majte vždy rovnakú navigáciu a na každej stránke sa uistite, že je tlačidlo „domov“.

4. Zaistite, aby sa stránky sťahovali rýchlo. Výskum ukázal, že osem sekúnd je maximum, na ktoré používatelia počkajú, mali by ste sa však zamerať na ešte rýchlejšie sťahovanie, pretože tento údaj sa každým rokom znižuje.

5. Na rozloženie svojich webových stránok používajte kaskádové štýly (CSS), a nie tabuľky, pretože CSS zabezpečí rýchlejšie načítanie vašich stránok.

6. Text by mal byť napísaný tak, aby ho bolo možné skenovať. Väčšina používateľov pred prečítaním zvyšku textu na stránke vyhľadá nadpisy a podnadpisy.

7. Ľahko sa zorientujte v akomkoľvek nákupnom košíku a pokladnom systéme, ktorý používate. Podráždení používatelia jednoducho opustia svoje koše, čo je stratený predaj.

8. Na každý obrázok vždy zahrňte alternatívny text. Pomáha to vylepšiť SEO (optimalizácia vyhľadávacieho modulu) vášho webu a tiež sa zabezpečí, aby ľudia so zrakovým postihnutím mali stále prístup na váš web.

9. Vaša webová stránka by mala byť navrhnutá tak, aby si ju mohol pozrieť ktokoľvek. Zákon hovorí, že každá stránka by mala mať vysokú úroveň prístupnosti pre všetkých vrátane osôb so zdravotným postihnutím.

10. Zabezpečte, aby váš web reagoval tak, aby sa načítal rýchlo a vyzeral skvele na rôznych zariadeniach s rôznymi veľkosťami obrazovky.

Jedným z najdôležitejších aspektov súčasného dizajnu webových stránok, či už ich navrhujete pre seba alebo pre svoje podnikanie, je zabezpečiť, aby sa vaše stránky dali zobraziť na viacerých zariadeniach. Online obsah si dnes viac ľudí pozerá na svojich smartfónoch ako na stolných počítačoch, takže je nevyhnutné zabezpečiť, aby vaše stránky vyzerali na menších obrazovkách skvele. Dobrou správou je, že ak použijete šablónu pre návrh svojej webovej stránky alebo napríklad tému pre WordPress, väčšina momentálne dostupných tém a šablón bude reagovať , čo znamená, že sa stránka prispôsobí veľkosti obrazovky, na ktorej sa práve zobrazuje. .

Ručné kódovanie

Ak ovládate HTML a CSS, môžete samozrejme svoj web ručne kódovať pomocou programu Poznámkový blok pre PC alebo TextEdit pre Mac. Keďže je k dispozícii toľko softvérových aplikácií pre návrh webových aplikácií, niektorí vývojári si stále radi špinia ruky kódom. Existujú aj aplikácie, ktoré umožňujú určitý stupeň vizuálneho dizajnu, ale nezabudnite, že si možno budete musieť pozrieť a upraviť kód webovej stránky:

1. Adobe Dreamweaver

2. Coffecup HTML Editor

3. Štúdio Aptana 3

Tieto aplikácie sú ideálne, ak máte znalosti v oblasti webdizajnu. Ponúkajú však úroveň kontroly, ktorá môže byť dosť skľučujúca pre kohokoľvek, kto predtým nekódoval. A ak máte dostatok skúseností s tým, aby ste mohli kódovať svoje webové stránky, môžete ich hostiť aj z počítača. Jedným z najpopulárnejších použití Raspberry Pi je v skutočnosti neustále fungujúci webový server, ktorý je viac ako schopný hostenia malých osobných webov. Môžete sledovať tutoriál servera Raspberry Pi LAMP na oficiálnej webovej stránke projektu RaspberryPi, kde môžete na malom počítači hosťovať plne funkčný web poháňaný technológiou WordPress. Upozorňujeme však, že váš webový server bude predvolene slúžiť iba na žiadosti z vašej lokálnej siete. Ak plánujete povoliť prístup k vášmu osobnému webovému serveru odkiaľkoľvek na internete, budete musieť nastaviť smerovač so statickou adresou IP a nakonfigurovať presmerovanie portov .

Žiadne zbytočné weby

Vytvorenie webovej stránky môže byť jednoduchá a efektívna úloha, hneď ako sa rozhodnete, ako budete web navrhovať. Hostené služby sú jednoznačne pohodlným spôsobom, ako dosiahnuť svoje ciele, a mnoho služieb, ktoré sú dnes k dispozícii, ponúka prepracované dizajnové prvky, ktoré môžete použiť.

Blogeri, ktorí majú skúsenosti s používaním CMS, by mali preskúmať, ako môžu využiť svoju obľúbenú platformu ako základ pre návrh svojich webových stránok. Často to bude vyžadovať iba výber témy, ktorá sa vám páči alebo ktorá dopĺňa vaše podnikanie. Nezabudnite však na kód, ktorý je základom každej stránky na webe.

Vizuálne nástroje skvele skrývajú kód pri vývoji webu, ale spoznanie základného kódu, pomocou ktorého je váš web vytvorený, vám umožní rýchlo vyriešiť problémy, ktoré sa často vyskytujú.

Bez ohľadu na to, aké techniky použijete na vytvorenie webovej stránky pre vás alebo pre vaše podnikanie, nezabudnite, že každá stránka je pre vaše publikum. Popremýšľajte, čo chcú na vašom webe vidieť, a dodajte im to pútavý obsah.